Nauka robotyki wraca do szkół

Nauka robotyki wraca do szkół

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy możemy oficjalnie ogłosić, że projekt Era inżyniera otrzymał dofinansowanie i od stycznia 2017 roku będzie realizowany w gimnazjach na Warmii i Mazurach. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie podpisano umowę na dofinansowanie działań projektowych w ramach RPO Warmia i Mazury 2014-2020.

 

Projekt Era inżyniera kontynuował będzie zadania, które zainaugurowane zostały w projekcie Akademia Młodych Inżynierów. Wówczas w szkołach w Ostródzie, Gietrzwałdzie i Jedwabnie uczniowie gimnazjów mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z robotyki. Wartość poprzedniego projektu opiewała na ponad 1 mln 200 tys zł. i w całości pokryta została ze środków Unii Europejskiej.

 

Era inżyniera otwiera podobne możliwości przez uczniami z Nidzicy i Ornety. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych uczniowie będą mogli poznać zasady budowy, konstruowania i programowania robotów. Dwa lata temu odebraliśmy nagrodę za najlepszy unijny projekt edukacyjny 2014 roku. Cieszę się, że docenione wówczas pomysły będziemy mogli realizować w nowym projekcie – podkreślił Łukasz Sadlak, koordynator projektu i wiceprezes ORWM Intermarum.

Na realizację zaplanowanych działań, na które składają się zajęcia pozalekcyjne, koła naukowe i warsztaty z robotyki pozyskano ponad 913 tys. zł (z czego wkład UE to 863 167,50 zł). Era inżyniera to projekt ulepszony w porównaniu z poprzednim. Uczniowie zdobędą jeszcze większe kwalifikacje z przedmiotów ścisłych, które później ułatwią im ubieganie się o indeksy najlepszych uczelni w kraju – wyjaśnił Łukasz Sadlak.

Projekt Era inżyniera realizowany będzie od 1 stycznia 2017 roku do 31 grudnia 2018 roku. Sprawdź zapytania ofertowe dot. projektu Era inżyniera.

Umowę na realizację projektu podpisał Łukasz Sadlak - wiceprezes ORWM Intermarium

Rysunek1Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020.

Grafik zajęć w III cyklu (wrzesień-grudzień 2018r).